"Blisko natury, blisko siebie – twórcze wykorzystywanie zasobów zagród edukacyjnych”
"Blisko natury, blisko siebie – twórcze wykorzystywanie zasobów zagród edukacyjnych”
W dniach 9 października 2025 r. oraz 16 października 2025 r. studenci kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna wzięli udział w wizytach studyjnych w certyfikowanych zagrodach edukacyjnych województwa śląskiego – Owczarkowej Zagrodzie w Wąsoszu oraz Owocowej Przystani w Borownie.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Blisko natury, blisko siebie – twórcze wykorzystywanie zasobów zagród edukacyjnych”, realizowanego we współpracy Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie i Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
Pod opieką dr Agnieszki Leszcz-Krysiak studenci obserwowali zajęcia z dziećmi, poznawali potencjał dydaktyczny zagród, a także projektowali własne scenariusze zajęć i materiały dydaktyczne oparte na edukacji przyrodniczej, ekologicznej i regionalnej   
Wizyty pozwoliły przyszłym nauczycielom doświadczyć, jak wartościowe może być uczenie blisko natury i jak ważna jest współpraca środowiska akademickiego z lokalnymi inicjatywami edukacyjnymi.
https://www.facebook.com/share/p/1A2pL2D8dj/
 
 

Data dodania: 17 października 2025
 
					